blog Panoramio Fotopodróże kanał RSS mobile English language Deutsch Sprache Русский язык En español שפה עברית Le français L’italiano
Facebook Google+ Twitter Youtube Poznaję Ziemię Łódzką


Pozycja: główna>>dwory inne>> Sarnówwejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę

wejdź na stronę


PageRank Checking Tool


Przewodnik po Warmii i Mazurach.

Zamki świata.Stan: w całościwieś, gmina Dalików


Współrzędne obiektu:

Brak danych


Możliwość zwiedzania:

Można oglądać z zewnątrz, dwór spełnia funkcje mieszkalne


Dojazd:

Zobacz na mapie


Gdzie spać?

Noclegi w powiecie poddębickim


W wykazie zabytków znajduje się informacja o parku podworskim w Sarnowie z XIX wieku. O samym dworze nie wiadomo nic. Nie jest nigdzie opisany, ani nie zaznaczony na mapach.

Budynek znajdujący się w parku wygląda dość dziwnie. Można mieć wątpliwości, czy jest to dwór, czy budynek wzniesiony na jego miejscu w okresie późniejszym. Z relacji mieszkańców wynika jednak, że jest to obiekt "oryginalny", lecz przebudowany (prawdopodobnie w okresie międzywojennym).

Oprócz dworu zachowała się też karczma, oraz budynki gospodarcze. Ważnym elementem zespołu jest obszerny park, dziś niestety zaniedbany. Znajduje się w nim spory okaz bluszczu pospolitego. Wejście na teren zespołu dworskiego jest wolne. Budynek spełnia funkcje mieszkalne.

Sarnów znajduje się obok trasy Poddębice-Aleksandrów Łódzki/Łódź. W miejscowości Kuciny należy skręcić na południe. Mijamy stawy i dojeżdżamy do Sarnowa. (2007-2009)Tekst: Tomasz Szwagrzak

Zdjęcia: Tomasz Szwagrzak
Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS! firma Kylos warunki licencji prawa kontakt z autorem